Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]
[ ]
Інтернет-ресурси
ugzz.gif

risu_ugcc.gif

rv.gif

katolytskyj_ohlyadach_166x57.gif

napis_eparchia_wroclawsko.jpg
INFORMACJA DLA ODWIEDZAJĄCYCH NASZĄ STRONĘ
Informacja dla odwiedzających naszą stronę!
Informujemy, iż nastąpiła zmiana strony internetowej Archidiecezji Przemysko-Wraszawskiej.

Nowa strona znajduje się pod adresem http://cerkiew.org

Stara strona będzie widoczna dalej pod adresem http://cerkiew.net i nie będzie już uaktualniana.
Autor ks. B. Stepan dnia pitek 13 wrzesie 2013 - 13:44:34 | Komentarze: 1 |Wyślij emaila do znajomego Szybkie drukowanie
JUŻ WKRÓTCE KONSEKRACJA CERKWI W OSTRÓDZIE
Parafia greckokatolicka Ofiarowania Przenajświętszej Bogurodzicy (Wprowadzenia do świątyni PB) w Ostródzie (woj. warmińsko-mazurskie) liczy dni do konsekracji własnej świątyni.

W ramach Akcji ,,Wisła”, po wyjściu z obozu pracy w Jaworznie, na ostródzką ziemię przybyło dwóch kapłanów greckokatolickich tj. ks. Jerzy Męciński (ukr. o. Юрій Менцінський) i ks. Emilian Kotys (ukr.o. Омелян Котис). Pierwsze Liturgie w Ostródzie były sprawowane na początku lat pięćdziesiątych przez ks. Męcińskiego, który przez krótki okres czasu pełnił funkcję wikariusza w parafii rzymskokatolickiej. Ksiądz Kotys po kilku miesiącach po przybyciu zmarł i jest pochowany na ostródzkim cmentarzu. Natomiast ks. Męciński wyjechał do Stanów Zjednoczonych.


[ Czytaj resztę... ]
Autor o.Pawło dnia roda 11 wrzesie 2013 - 15:09:28 | Komentarze: 1 |Wyślij emaila do znajomego Szybkie drukowanie
Opuszczone – Ratowane greckokatolickie zespoły cerkiewne południowo-wschodniej Polski
10 października 2013 r. w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, przy ul. Krakowskie Przedmieście 5 odbędzie się konferencja naukowa i wernisaż wystawy pod hasłem „Opuszczone – Ratowane greckokatolickie zespoły cerkiewne południowo-wschodniej Polski”. Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości dotyczącej sytuacji nie użytkowanych świątyń znajdujących się w południowo-wschodniej Polsce, a także możliwości ich ratowania.

Celem tych działań jest zwrócenie uwagi na wciąż liczne, obecnie nie użytkowane cerkwie greckokatolickie, znajdujące się w południowo-wschodniej Polsce, na terenie należącym do historycznej Greckokatolickiej Eparchii Przemyskiej. Są to często cenne obiekty, niejednokrotnie wpisane do rejestru zabytków, ale pozbawione opiekunów i funkcji – dlatego wiele z nich niszczeje na naszych oczach.


[ Czytaj resztę... ]
Autor o.Pawło dnia wtorek 10 wrzesie 2013 - 14:05:18 | Komentarze: 1 |Wyślij emaila do znajomego Szybkie drukowanie
Молитви в наміренні Миру в Сирії
Всесвітлішим Отцям Митратам
Всечесним Отцям Парохам
Преподобному Монашеству
Дорогим Братам і Cестрам
Перемисько-Варшавської Архиєпархії

Слава Ісусу Христу

Конфлікт в Сирії кожного дня приносить смертельні жертви, а тисячі людей в захисті свойого життя є примушені втікати зі своєї батьківщини. Християни не можуть стояти осторонь і бути спостерігачами! Всім нам потрібно заносити усильні благання до Всевишнього і Всемогучого Бога про мир в Сирії і цілому світі. Заохочую приєднатися до спільної молитви 07 вересня в суботу 2013 р. з Вселенським Архиєреєм і цілою Церквою в наміренні миру в Сирії. Нехай парафіяльні спільноти зберуться у храмах на молитві, а на протязі дня хто може нехай підійме піст. Заохотою до спільної молитви нехай буде Звернення Блаженнішого Святослава до вірних УГКЦ та всіх людей доброї волі із закликом до молитви за недопущення до збройного конфлікту в Сирії. З отцями з південних деканатів молитви за мир в Сирії будемо заносити в Ярославі перед чудотворною Іконою Божої Матері Милосердія Двері.

Благословення Господнє на Вас

Архиєпископ Іван Мартиняк
(+)
Митрополит Перемисько-Варшавський[ Czytaj resztę... ]
Autor o.Pawło dnia czwartek 05 wrzesie 2013 - 21:41:13 | Komentarze: 1 |Wyślij emaila do znajomego Szybkie drukowanie
Священик Перемисько-Варшавської Архиєпархії призначений Ректором Католицького Університету
Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав новим ректором Українського католицького університету призначив о. д-ра Богдана Праха, який дотепер був проректором із зовнішніх зв’язків. Декрет Першоієрарха УГКЦ про призначення був зачитаний 3 вересня, по завершенні Архиєрейської Божественної Літургії з нагоди 50-ліття УКУ та відкриття інноваційного академічного корпусу.

Іншим Декретом Глава УГКЦ, на підставі Статуту Університету, іменував Преосвященного владику Бориса, Єпарха Паризької єпархії Святого Володимира Великого, Президентом Українського католицького університету зі всіма обов’язками та правами цього уряду.

«Преосвящений владико Борисе, у Господа вимолюємо всіх потрібних Вам Божих ласк для належного виконання своїх обов’язків на славу Божу, для добра української науки», – сказав Блаженніший під час вручення Декрету.[ Czytaj resztę... ]
Autor o.Pawło dnia czwartek 05 wrzesie 2013 - 14:07:20 | Komentarze: 1 |Wyślij emaila do znajomego Szybkie drukowanie
Засідання Катехетичної Комісії Перемисько-Варшавської Архиєпархії
В п'ятницю 30 серпня 2013 р. відбулося засідання катехитичної комісії перемисько-варшавської архиєпархії. Катехитична комісія зустрічається щонайменше раз в році. Метою зустрічі є підготовити план праці і координація катехитичних заходів, які проходять в архиєпархії. Голова комісії о. Іван Лайкош у короткому слові накреслив план праці, а відтак зачитано протокол з попередньої зустрічі. Опісля члени комісії запізналися з посланням Голови Патріаршої катехитичної комісії до катехитів УГКЦ з нагоди Дня Катехита владики Петра Стасюка.

Після короткої дискусії, було відчитано комунікат конференції Єпископату Польщі про навчання етики в школі. Комісія навела підсумки акції переписування Святого Письма. Усталено терміни і теми конкурсів і оглядів. Особливу увагу присвячено катехитичній прогамі навчання, яка на сьогодні є в стані детальної розробки, щоб своєчасно передставити її до затвердження відповіднім органам державної адміністрації. Основа програмова одержала позитивну рецензію і акцептацію.

На засіданнях звернено увагу на постійну формацію катихитів. Запропоновано день віднови духової для катехитів і вчителів, який проходитиме в жовтні. Також запропоновано, щоб у день празника Покрови Пресвятої Богородиці 14 жовтня, який є також днем працівників едукації, катехити та вчителі відбули прощу до Ольштинської Парафії Покрови Пресвятої Богородиці. Всі порушені комісією квестії будуть презентовані катехитам на зустрічі, яка проходитиме 7 вересня в Гурові Іл.

о. Павло Поточний
Autor o.Pawło dnia poniedziaek 02 wrzesie 2013 - 22:46:35 | Komentarze: 2 |Wyślij emaila do znajomego Szybkie drukowanie
Упокоївся Еміліян Сорока
В суботу 31 серпня 2013 р. у ранішніх годинах в Ельблонзі, на 81 році життя упокоївся
+
р. Б.
Еміліян Сорока


батько отця Митрата Андрія Сорокі.


Парастас за спокій душі р. Б. Еміліяна буде служитися в неділю 01 вересня 2013 р. в похоронні каплиці при вул. коперніка в Пасленку о год. 19.00.

В понеділок 02 вересня 2013 р. випровадження тіла покійного з каплиці о год. 12.00, перевезення до церкви Різдва Пресвятої Богородиці в Пасленку.

о год. 12.30 похоронна Служба Божа і чин похорону.

Отцю Митрату Андрію і родині складаємо слова співчуття і запевнення про молитву.

Зі святими Упокой Христе, душу раба Твого.
Вічная пам'ять!!!
Autor o.Pawło dnia sobota 31 sierpie 2013 - 12:27:14 | Komentarze: 2 |Wyślij emaila do znajomego Szybkie drukowanie
Постанови Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви 2013 року
На славу Святої, Єдиносущної, Животворящої і Нероздільної Тройці,
Отця, і Сина, і Святого Духа,
і на добро ввіреного нам Божого люду. Амінь
БОЖОЮ МИЛІСТЮ
І В ПОВНОМУ СОПРИЧАСТІ
З РИМСЬКИМ АПОСТОЛЬСЬКИМ ПРЕСТОЛОМ
СВЯТОСЛАВ,
Верховний Архиєпископ Києво-Галицький
Української Греко-Католицької Церкви
Високопреосвященним і Преосвященним владикам,
всечесним отцям духовним, преподобним ченцям і черницям
та мирянам помісної Української Греко-Католицької Церкви
ПРОГОЛОШУЮ ТА ОПРИЛЮДНЮЮ
Постанови
Синоду Єпископів
Української Греко-Католицької Церкви
Київ, 11–17 серпня 2013 року Божого


[ Czytaj resztę... ]
Autor o.Pawło dnia czwartek 29 sierpie 2013 - 12:58:03 | Komentarze: 1 |Wyślij emaila do znajomego Szybkie drukowanie
ВІТАЛЬНИЙ ЛИСТ ПАПИ РИМСЬКОГО ФРАНЦИСКА ІЗ НАГОДИ ВІДЗНАЧЕННЯ 1025-РІЧЧЯ ХРЕЩЕННЯ УКРАЇНИ-РУСІ
Його Блаженству Святославові ШЕВЧУКУ,
Верховному Архиєпископу Києво-Галицькому


«Велике бо вчинив мені Всемогутній, і святе його ім'я» (Лк. 1, 49).

Цими словами Діва Марія, Мати Божа, оспівує ті предивні речі, які Господь вчинив в історії свого народу та в її власному житті.

І саме цей спів прославлення й вдячності підноситься з земель давньої Київської Русі, яка святкує 1025-річчя Хрещення. Нехай до всіх долине і моє сердечне привітання.


[ Czytaj resztę... ]
Autor J.W. dnia pitek 23 sierpie 2013 - 08:56:48 | Komentarze: 1 |Wyślij emaila do znajomego Szybkie drukowanie
Ювілей 50 ліття священства о. Митрата Михайла Фецюха
Ювілей 50 ліття священства о. Митрата Михайла Фецюха
18 серпня 2013р.Б. о. Митрат Михайло Фецюх відсвяткував 50 – річчя свого священства у Архикатедральному Соборі св. Івана Хрестителя у Перемишлі. Це був подвійний ювілей, тому що отець зі своєю дружиною відзначали також 50-ліття подружнього життя.
З нагоди 50-річчя священства складаємо найщиріші побажання Отцю Михайлові. Вдячні за Вашу працю, опіку, підтримку і доброту, зичимо Вам Отче Митрате міцного здоров'я, духовної та фізичної наснаги і всіх благ, якими тільки Господь Бог може наділити людину і священика, щоб Ви могли трудитися МНОГІ І БЛАГІ ЛІТА задля Всевишнього, Церкви та нашого народу.
soborcerkiew.net
Autor ks. B. Stepan dnia roda 21 sierpie 2013 - 12:56:52 | Komentarze: 1 |Wyślij emaila do znajomego Szybkie drukowanie
З’явління 2013
З’явління 2013
В четвер 15-го серпня відбулась традиційна щорічна проща греко-католиків на Святу Гору З’явління біля Перемишля. Ранком о год. 6.00 в Архикатедральному Соборі о. Павло Рогунь поблагословив прочан , які виходили з Перемишля. Цьогорічну пішу прощу організував пан Богдан Підгірний. О год. 10.00 коли прочани прибули під Святу Гору відбулося освячення новопобудованої капличкі Матері Божої. Спонсором цієї капличкі є пан Павло Стрілка і пан Юрій Левосюк який зробив проєкт. Після посвячення усі вірні почали підніматись на гору беручи участь у Хресні Дорозі, яку попровадив парох Архикатедрального Собору о. митрат Євген Попович. Божественну Літургію очолював Високопреосвященний Митрополит Перемисько-Варшавський Іван Мартиняк. Після Служби Божої відбулося посвячення води і відновлення хресних обітів з нагоди 1025-річчя хрещення Руси-України.
soborcerkiew.net
Autor ks. B. Stepan dnia roda 21 sierpie 2013 - 12:54:07 | Komentarze: 0 |Wyślij emaila do znajomego Szybkie drukowanie
Idź do strony       >>